Науковці стверджують, що пестициди вбивають бджолині сім'ї

Ще кілька років тому Сполучені Штати, після Китаю, були другим за кількістю виробником меду у світі. Однак так званий синдром вимирання колоній та інші чинники призвели до зменшення кількості медоносних бджіл. І на сьогодні США поступилися місцем у списку провідних виробників Туреччині та Україні.

Окрім меду, користь, яку бджоли приносять, запилюючи квіткові рослини, оцінюють у понад шістнадцять мільярдів доларів щороку. Тож вчені намагаються зрозуміти причини вимирання бджіл. Так, група науковців вивчає вплив на бджолині колонії пестицидів, які роками використовують у сільському господарстві.

Популяції медоносних бджіл у США та в інших частинах світу невпинно зменшуються. Дослідники намагаються встановити причини цього явища. Деніс Ваненґельсдорп займається цим питанням при Мерілендському університеті. Він каже:

Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

«Кожної зими ми втрачаємо третину популяції. Таким чином за останні шість років загинуло приблизно тридцять відсотків бджіл. Це астрономічні цифри».

Дослідивши пилок, які бджоли переносять до своїх вуликів, команда науковців знайшла в ньому високі дози 35 різних видів пестицидів. Вони також встановили, що, споживаючи певні види фунгіцидів, бджоли стають уразливими до зараження мікробом нозема. Втім, без використання фунгіцидів сільське господарство обійтися не може, каже дослідник Майк Леґґет:

«Фунгіциди використовуються та використовувались століттями у сільському господарстві для захисту рослин він хвороб». 

Він також вказує на те, що багато інших пестицидів, які знайшли в пилку колеги Ваненґельсдорпа, насправді зменшують небезпеку зараження бджіл ноземою.

Пояснює дослідник «Кроплайф Америка» Майк Леґґет:

«Це цікаве дослідження, яке посилює загальну базу знань про цю проблему. Але не думаю, що науковці зробили стовідсотково правильні висновки».

Фермер та бджоляр з Меріленду Кіт Олінґер зіткнувся з проблемою на власному досвіді. Поки дослідники вивчають й інші фактори, які впливають на бджіл – хвороби, погане харчування – фермери, серед яких і Олінґер вважають, що саме поєднання всіх негативних чинників і призводить до вимирання бджіл:

Дослідивши пилок, які бджоли переносять до своїх вуликів, команда науковців знайшла в ньому високі дози 35 різних видів пестицидів

«Я думаю, що на них впливає все разом. Мені здається, важко відокремити якісь один негативний чинник. Але є і інший погляд. Є такі, хто вважає, що проблему спричиняє якийсь один фактор».

Олінґер погоджується, що пестициди грають особливо негативну роль. Він каже:

«Можливо, у мене нема достатньо освіти, не знаю. Але я думаю так – якщо людина може скупатися у цих речовинах і не завдати собі шкоди – тоді вони безпечні. Але я не думаю, що хтось після такої ванни може сказати – супер, я себе почуваю набагато краще!!»

Медоносні бджоли грають критично важливу роль для сільського господарства. Тому з’ясування причин їх загибелі, на думку Ваненґельсдорпа, є нагальною потребою.

«Третина всієї їжі, яку ми споживаємо, опилюється прямо чи опосередковано бджолами. Тому без них у нас би не було такого різноманіття продуктів».

Адже, якщо кожної зими ми продовжуватимемо втрачати третину бджіл, наше харчування згодом дуже зміниться.

Добробуд Сколе деревяний зруб

На сторінці

На сайті 88 гостей та 0 користувачів

FB

Добробуд Сколе деревяний зруб
Канал не знайдено