Мед, маточне молочко, перга, забрус, прополіс - далеко не повний перелік корисних продуктів, які виробляють невтомні трудівниці бджілки. Але не всі вони однаково добре нам відомі.

Взяти, приміром, Трутневий гомогенат (трутневе молочко, трутневий розплід). Як продукт, ефективно зміцнює здоров'я, його стали використовувати у нас не так давно. Але вражаючі результати застосування личинок трутнів для лікування і профілактики різних захворювань змушують придивитися до цього продукту більш пильно.

 •  Що таке трутневий розплід?
 •  Склад і корисні властивості трутневого молочка для жінок
 •  Як приймати трутневе молочко?
 •  Протипоказання
 • Що таке трутневий розплід?

Трутневий розплід - найцінніший продукт бджільництва, корисні властивості якого дозволяють застосовувати його в апітерапії, дієтології, фармакології та косметології. Це обумовлено, перш за все, його складом. У трутневому гомогенате міститься така кількість особливих біологічно активних сполук, що за своїми якостями він у чомусь перевершує навіть маточне молочко. Звідки ж береться цей чудо-продукт і чому він має таку дивну назву?

 Якщо ближче познайомитися з життям бджолиної сім'ї, стане зрозуміло, як з'являються молоді бджоли і особини чоловічої статі - трутні. Спочатку найголовніша бджола-матка відкладає яйця. Частина з них - запліднені, і з них згодом з'являться робочі бджілки. З незапліднених яєць розвиваються трутні. З яйця вилуплюється дуже маленький, але дуже ненажерливий черв'ячок, який багато їсть і швидко росте, перетворюючись в личинку, а потім в лялечку. Пізніше з неї з'являється вже доросла комаха. Ось ці личинки і лялечки називаються дитинкою або розплодом.

 

Личинка трутня дозріває за сім днів. І весь цей час вона отримує високоживильний корм. У перші дні - це молочко бджіл-годувальниць. Починаючи з третього дня, личинок годують більш грубою сумішшю з перги і меду. Повноцінне харчування забезпечує трутневий розплід біологічно активними корисними речовинами у вигляді набору різних кислот, сульфгідрильних з'єднань, ферментів, мікроелементів, вітамінів, гормонів та інших важливих для функціонування організму компонентів, що і дає можливість використовувати його як лікарський препарат і харчову добавку.

Трутневий розплід

 Склад і корисні властивості трутневого молочка для жінок

Погодьтеся, всі жінки хочуть виглядати молодше за свої роки, бути бадьорими і активними в будь-якому віці. Зміцнювати і зберігати здоров'я з юних років до глибокої старості їм допомагають багато продуктів бджільництва. І в їх числі - трутневе молочко, яке завдяки своєму унікальному складу надзвичайно корисно для жіночого здоров'я.

 

Звстосовується при:

 • хвороби ендокринної системи;
 • жіноче безпліддя;
 • гормональні порушення, клімакс;
 • депресії і неврози (стреси, порушення сну);
 • вікові зміни (старіння, фізична і розумова стомлюваність);
 • порушення обмінних процесів;
 • шкірні захворювання;
 • хвороби хребта, артрит;
 • знижений імунітет.

 

Вміщені в трутневому молочку речовини стабілізують роботу травної системи, стимулюючи засвоєння продуктів, відновлюючи клітинні тканини, сприяючи лікуванню від різних захворювань. Велика кількість в складі молочка глютамінової кислоти, гліцину, ацетилхоліну підтримують в нормі нервову систему, стимулюють роботу головного мозку, поліпшують сон і апетит. Білки, вільні амінокислоти і вітаміни надають зміцнюючий ефект після пологів і при нирковій недостатності.

 Мед і залізо допомагають синтезувати гемоглобін крові. Жирні кислоти і містяться в трутневому розплоді кальцій, натрій, мідь, цинк, магній і марганець підсилюють обмінні процеси, поліпшують кровообіг, захищають серце і допомагають при лікуванні тахікардії та аритмії, знижують вміст в крові холестерину, стабілізують кров'яний тиск, перешкоджають розвитку атеросклерозу і різних запалень.

 Органічні кислоти, активні ферменти і природні гормони, по близькі властивостям естрадіолу, тестостерону і прогестерону, позитивно впливають на роботу ендокринної системи, нормалізують гормональний фон, омолоджують організм, відновлюють функції яєчників, підвищують працездатність, регенерацію тканин, апетит і опірність хворобам. Регулярне використання трутневого молочка допомагає запобігти розвитку новоутворень, мастопатію. Для жіночого організму трутневий розплід корисний в періоди менопаузи і вагітності.

 

Більше 200 різновидів рідкісних натуральних речовин в складі трутневого молочка допомагають вирішувати багато жіночі проблеми, такі як порушення менструального циклу, фізична слабкість, болі в попереку, атрофія яєчників, запальні захворювання, всілякі пухлини, прояви клімаксу та інше. Регулюючи функції статевих залоз, молочко допомагає зберегти активність і молодість, покращення

Back to Top