Стартап. Розвиток пасіки на базі особистого господарства, самозайнятість вільного часу

Необхідні умови

Господарське приміщення, 12 годин в тиждень вільного часу, місце для розміщення  пасіки. Базові знання ведення пасічного господарства

Ринок

В Україні  та в світі є стійкий запит на якісний продукт. Більшість розвинутих країн просто не в змозі його виробляти в споживаних обсягах.

Проблема або можливість
Ризики 

1.Технологіческіе: Погодні умови, хвороби бджіл, втрати в зимівлі, обробка полів пестицидами. 

2.Економічна Падіння ціни на мед.

 

Конкуренція

На даному етапі пасік в Україні не розвинений. Професія бджоляра стрімко старіє у зв'язку з урбанізацією. Середній вік бджоляра - 65-70 років. Через 10-15 років купувати продукцію буде не в кого. У розвитку бджільництва Україні склалася цікава ситуація. З одного боку наша країна стабільно тримається у п'ятірці лідерів з виробництва меду у світі, а з виробництва на душу населення і в абсолютному лідерстві, з іншого боку бджільництво знаходиться як галузь в зародковому стані. Пов'язано це з тим, що нашій країні основна питома вага (до 90%) мають приватні кустарні пасіки з середньою кількістю бджолиних сімей 10-20 з низьким рівнем бджільництва, продуктивністю праці, що не може забезпечувати виробництво якісної продукції. У той час як у розвинених країнах середні пасіки нараховують від 500 сімей до десятків тисяч.

Переваги
Плюси проекту. 

1. Більшість розвинутих країн просто не в змозі його виробляти в споживаних обсягах. 

2. Природні умови. В умовах глобального потепління, медоносні можливості України тільки посилюються, дозволяючи одержувати стійкі медозбори (наприклад з соняшника) в більш північних областях. В інших країнах (наприклад, Італія, США) спостерігається втрати медового виробництва від погіршення природних умов, посух. 

3. Переформатування світового медового ринку. Деякі великі експортери втрачають свої позиції. Наприклад, Аргентина - через зміни вектора с / г у бік вирощування сої та кукурудзи, на шкоду медоносним культурам. 

4. Виробництво світлих медів. Акація, соняшник, ріпак найбільш цінуються на світовому медовому ринку. 

5. Невикористані можливості медові. Кількість бджолиних сімей в Україні: 2,5 мільйона, в УРСР було 4.2 млн. 

6. Орієнтація на експорт проекту дозволяє уникнути негативного впливу економічної ситуації. Бджільництво є цікавою галуззю для вкладень: при відносно невисоких інвестиціях, можна побудувати підприємство з високим рівнем рентабельності.

Фінанси
Інвестиції

20 сімей з вуликами - 28 тис. грн.

Обаднання та інвентар - 5 тис. грн.

Інші витрати - 2 тис. грн.

Всього 35 тис. грн.

Щорічні витрати 

Зимова закормка  5 тис. грн.

Інші витрати - 2 тис. грн.

Медозбір

20 сімей по 15 кг  - 28 тис. грн.

інші медопродукти та бджолопродукти 2 тис. грн.

При розрахунку на три роки

Інвестицій 56 тис. грн.  (з них разових 33 тис грн)

Дохід 84 тис. грн.

 

Карпатські медороби Карпатський Мед Купити

На сторінці

На сайті 52 гостя та 1 користувач

FB

Білаки запрошуємо на роботу