Методика апітерапії

Після всебічного клінічного обстеження хворого роблять визначення чутливості до бджолиної отрути. Для цього перед початком лікування необхідно провести ие менш двох біологічних проб. Перша проба полягає в тому, що иа шкіру поперекової області приставляється для ужаления одна бджола, жало извлекается через 10-15 секунд. Наступного дня перевіряється сеча на білок і цукор. На другий день проводиться друга проба: на шкіру поперекової області також приставляється одна бджола, але жало извлекается через 1 хвилину. Наступного дня — друга перевірка на білок і цукор.

Якщо після двох біологічних проб у сечі не зявиться білок і цукор і не буде різко вираженої алергійної реакції або загальних явищ отруєння, описаних вище, те можна починати апітерапію, попередньо провівши хворому всі необхідні клінічні дослідження.

Лікування слід проводити по циклах. Цикл лікування складається з 10- 12-15 процедур вжалень бджолами або щодня протягом 10-15 днів, або 2 рази в тиждень протягом півтора місяців. Після проведеного циклу лікування призначається перерва на 1-2 місяця. Потім при відповідних показаннях лікування повторюється.

Місце вжалень і їх кількість залежать від захворювання.

 

При ревматичному неспецифічному інфекційному поліартриті й при деформуючому спондилоар грозі бджоли приставляються в області уражених посудин і по ходу хребта. У перші процедури ставиться 2-4-6 бджіл, а потім при відсутності негативних явищ 10- 15-20 бджіл за процедуру.

При захворюваннях периферичної нервової системи бджоли приставляються по ходу поразки нервів, а при попереково-крижовому радикуліті, крім того,- на попереково-крижову область. Кількість бджіл не повинна перевищувати 8-12 за процедуру.

При эндартериозе й атеросклеротичній поразці посудин конеч ностей бджоли приставляються на ходу посудин хворої кінцівки й на пояенично-крижову область. Число вжалень 8-12 за процедуру.

При гіпертонічній хворобі бджоли приставляються до конечноетям не більш 4 за процедуру два рази в тиждень (щоденні процедури не рекомендуються).

При тромбофлебітах ужаления проводяться над тромбированними венами, число їх також не повинне перевищувати 8-12 за процедуру.

При трофічних виразках і вянуло ранах, що гранулюють, бджоли приставляються в 5 див від рани або виразки, а також по ходу головної чутливої галузей нерва даної області. Кількість вжалень не більш 5-8 за процедуру.

При іритах і іридоциклітах ужаления проводяться в скроневих областях по 2-4 на сеанс. Деякі автори рекомендують при цьому ужаления в закриті віка ( до 6 бджіл за процедуру), але ця процедура небезпечна внаслідок можливості ушкодження ока через віко.

При тиреотоксикозі ужаления проводяться над щитовидними залозами не більш 2-4 за процедуру.

Жінкам і особам літнього віку кількість вжалень звичайно скорочується. Дітям до 15 років число вжалень повинне бути скорочене відповідно віку дитини.

Після кожного ужаления під час лікувальних процедур жало віддаляється через 1 хвилину. Загальна кількість вжалень на цикл лікування не повинне перевищувати 200-250.

У деяких випадках апітерапію доцільно поєднувати з меяакаментозним лікуванням, а також з фізіотерапевтичними процедурами й лікувальною гімнастикою.

Для здійснення ужаления бджола береться за спинку пальцями або пінцетом і приставляється черевцем до наміченого місця.

При дотриманні всіх вимог справжньої інструкції лікування апитоксином може проводитися як У стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.

Ускладнення й боротьба з ними.

Лікування ужалеииями бджіл необхідно проводити під контролем лабораторних досліджень крові й сечі. З появою патології та сечі й крові лікування пчблийим отрутою слід припинити.

Прн появі алергійних реакцій рекомендують адреналін, хлористий кальцій, бромистий натрій.

Деякі автори рекомендують із появою ознак отруєння бджолиною отрутою в якості протиотрути 40-процентний спирт 20-25 г на приймання. Однак доцільність застосування цього засобу ще вимагає перевірки.

Тимчасову інструкцію із застосування бджолиної отрути у вигляді бджолиних вжалень, затверджену Вченою Медичною Радою Міністерства охорони здоровя СРСР від 10 травня 1957 р., уважати, що втратила силу.

 

Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

На сторінці

На сайті 68 гостей та 1 користувач

FB

Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення