Фарбування вуликів

Після того як бджоляр закінчив всі роботи над конструкцією вулика, він повинен обов’язково його пофарбувати. Так можна буде захистити дерево від підвищеної вологості, процесу гниття, різких температурних стрибків. Фарбування вуликів важливий етап, з її допомогою можна довше користуватися доказами, так значно зменшуються витрати. Зверніть увагу, що не всі кольори бджоли можуть розрізняти, їм буває складно знайти, де знаходиться їх вулик, тому потрібно вибирати різні фарби для вуликів бджіл і комах не виникне проблем з пошуком. Багатьох турбує питання, який масляною, сріблянкою або акрилової фарбувати поверхню вуликів.

 

Переваги і недоліки фарбування вуликів

Часто вулика виготовляються з дерева, він може з часом псуватися з-за вогкості, різних температурних перепадів, підвищеної вологості. Тільки після фарбування можна зберегти деревину у нормальному стані.

Бджоли легше орієнтуються у просторі за допомогою колірного фарбування вуликів, вони знають, де знаходиться їх будинок.

Фарбування вуликів має недолік – через фарб порушується обмін вологою. Фарба порушує повноцінний вихід вологи з вулика через дерево, з-за цього бджоли можуть страждати від духоти в вулику, особливо взимку.

Вибір фарби для вуликів

Зовнішня сторона вулика забарвлюється олійними видами. Вона відрізняється своєю стійкістю і надійністю. Після того як повністю висохне, втрачає свій специфічний запах, а це дуже важливо для бджіл, щоб вони не отруїлися. Фарбувати всередині вулика забороняється, так порушиться повноцінний обмін газами і вологою, який дуже важливий для гнізд бджіл, так забезпечується загальна атмосфера у всьому вулику, вона регулюється за рахунок натурального дерева, а якщо його пофарбувати, воно втратить всі свої корисні властивості.

Всередині найкраще на дошки бджіл нанести прополіс – цей продукт є натуральним і не позначається на газообміні всередині вулика, чинить протимікробну дію. В таблиці можна ознайомитися з особливостями різних фарб для вуликів.

 

Вид фарби Переваги і недоліки Масляна

Стійкий вид до зовнішнього впливу.

Використовується для зовнішнього нанесення.

Після того як повністю висихає, втрачає свій запах.

Акрилова

Не порушують газообмін у вулику.

Не мають неприємних, характерних запахів.

Стійко сприймають вплив ультрафіолетових променів.

Акрилову фарбу легко наносити, за нею можна без проблем доглядати, мити.

Тримається довгий час до 15 років.

Не можна наносити на поверхню, яка вже забарвлена.

Сріблянка

Сріблянкою називають пудру з алюмінію.

Використовується для фарбування даху вуликів.

Сріблянкою необхідно фарбувати для того, щоб відображались влітку ультрафіолетові промені, таким способом вулик буде захищений від перегріву.

Сріблянкою можна фарбувати стінки ззаду і збоку, цей вид не роздувається на відміну від інших.

Значення фарбування вуликів для бджіл

Фарбування вулика

Зверніть увагу, що комахи можуть розрізняти синій, білий, блакитний і жовтий колір. Тому в такі кольори треба фарбувати вулика, після важливо правильно розставити їх. Деякі бджолярі відмовляються від фарб, впевнені в тому, що зимівля у бджіл проходить в тих будиночках, які не забарвлюються. Коли дерево не забарвлене, воно відрізняється своєю повітряною і вологою проникністю. Якщо у вулику накопичується велика кількість вологи, вона може вбратися в дошки, потім починає виходити назовні. Так у будинку бджіл забезпечений оптимальний рівень вологості і не утворюється цвіль.

Особливості акрилової фарбування вуликів

В сучасному бджільництві користуються популярністю акрилові фарби, вони відповідають усім правилам:

Акриловою фарбою рекомендують фарбувати поверхню, тому що вона не впливає на повітропроникний ость вулика.

Відноситься до екологічного увазі, до її складу не входять токсичні речовини, вона без запаху, також її можна безпечно використовувати, не горить, не вибухає.

Акриловій ефективно фарбувати, тому що вона не втрачає колір із-за впливу ультрафіолетових променів.

Для даного виду фарб характерна адгезія. Вони можуть без проблем прилипнути до різних поверхонь – фанерним, дерев’яним, штукатурки, ДВП, бетону.

Не потрібно купувати спеціальні розчинники, цю функцію виконує вода, за допомогою водорозчинного пігменту можна підібрати той колір, який вам потрібен.

Акрилові фарби зручно використовувати, не потрібно довго чекати поки вони висохнуть, влітку на це потрібно до однієї години, інструмент можна легко відмити.

За рахунок того, що вид фарби паропроникний, вона під низом не утворюють грибок. За рахунок плівки, яку утворює акрил, зайве кількість вологи, що випаровується з пофарбованої поверхні.

Фарба є довговічною її можна використовувати до 14 років, олійна фарба витримує лише 4 роки.

Попередня підготовка вулика для фарбування акриловою фарбою

Закласти всі тріщини, вирівняти нерівності.

Після того, як шпаклівка висохне, зашкурити нерівності.

Зверніть увагу, що фарбувати акриловою фарбою вулик можна тільки на деревину без фарби. У разі нанесення на хвойні породи, потрібно попередньо їх обессмолить, для цього використовується кальцинована сода. Розчин ретельно підігрівається, оптимальна температура 60 градусів, потім протирається з допомогою щітки, обполіскується теплою водою. Для знесмолювання використовують скипидар, після обполіскують теплою водою. Обов’язково потрібно купувати акрилову фарбу, яка підходить для зовнішнього фарбування, її називають фасадної.

Особливості фарбування вуликів з пінополістиролу

 

Фарбування вуликів з пінополістиролу

Вулика, виконані з матеріалу пінополістирол обов’язково повинні фарбується, краще всього скористатися водоемульсійною забарвленням, попередньо вибрати колір. Так вулика будуть блищати, менше бруднитися, захищені від сонця, яке негативно впливає на матеріал пінополістирол.

Підбір кольору для фарбування вуликів

Колір відіграє велику роль, тому що бджоли можуть розрізняти синю, блакитну, білу і жовту забарвлення. Колір допомагає їм знайти свій вулик. У тому випадку, якщо бджоляр випадково пофарбував всі в один колір, йому потрібно перефарбувати передню частину будиночка або підібрати інший колір для прилетных дощок. Таким способом можна захистити бджіл від затрачивания своєї робочої енергії для пошуку вулика. Якщо комахи будуть летіти тільки на свій колір, вони не будуть губитися на пасіці, це відмінна профілактика різних захворювань.

Час для фарбування вуликів

Коли бджоляр використовує масляну фарбу, йому потрібно повторити фарбування через 4 роки. Для цього навесні сім’я бджіл пересідає в нові спеціально підготовлені вулики, старі пристрої ремонтуються і фарбуються. Вигідно використовувати акрилову фарбу, вона довговічна, можна в наступний раз фарбувати вулика, через 15 років.

Оновлювати і фарбувати вулика потрібно влітку, коли погода тепла і сонячна. Попередньо стінки бджолиного будинку повинні бути зашпакльовані, так можна надійно захиститися від нерівності і тріщини. Шпаклівка – це суміш оліфи з перетертим крейдою.

Фарбуємо акриловою фарбою вулик

Інші види фарбувань вуликів

Покриття за допомогою рідкого скла, це дешевий засіб. Щоб стінки будиночків довше збереглися потрібно покрити цією сумішшю до трьох разів, попередньо кожен раз просушувати поверхню. Зверніть увагу, якщо рідке скло якісне, воно буде сохнути не більше, ніж 15 хвилин. Таке забарвлення має довгий термін експлуатації, бджоли не можуть гризти його.

Фарба, до складу якої входить молоко. Необхідно в магазині придбати заквашене незбиране молоко, також знадобиться випалена негашене вапно. Після за допомогою кислого молока погасити вапно, почекати три години, все готово, якщо буде густа потрібно ще додати молока. Фарбувати потрібно двічі: перший раз тонким шаром, після того, як висохне наносити густу фарбу. Щоб отримати потрібний колір, додається анілінова водна фарба. Тримається засіб до 6 років, цей вид фарбування схожий з цементуванням, тому вогнестійкий.

Мінеральні фарби, для цього потрібно невелику кількість тертої цегли, негашеного вапна, деревної золи, все ретельно змішати і просіяти, розчинити в молоці, щоб утворилася вершкова консистенція. Настояти 7 годин, додати трохи молока. Фарбувати нею потрібно в три шари, так колір буде триматися 10 років.

Таким чином, фарбування вуликів є важливим процесом, так бджоли будуть летіти на колір і знати, де саме знаходиться їхній будинок. Найчастіше забарвлюють масляною фарбою, сріблянкою і акрилової. Багато задають питання, який колір вибрати, відповідь проста, той, який можуть розпізнати бджоли.

Добробуд Сколе деревяний зруб

На сторінці

На сайті 15 гостей та 0 користувачів

FB

Карпатські медороби Карпатський Мед Купити