Пилок квітковий

Квітковий пилок — це бджолиний продукт, який збирають робочі бджоли з цвіту рослин, переважно ентомофільних. Пилок — єдине джерело білків і жирів для бджіл, забезпечує їх вітамінами, мінеральними і іншими речовинами.

Пилок відрізняється високим вмістом вітамінів групи B, простих та складних цукрів, також амінокислот, аргініну тощо. Аргінін відіграє значну роль у профілактиці та лікуванні ішемічної хвороби серця завдяки створенню оксиду азоту, результатом дії якого є розширення коронарних судин серця, подібно дії нітрогліцерину. Має також антиагригаційну (антитромбозну) дію. Містить також інші поживні та біологічні речовини, ензими, гормони, ненасичені жири.

 

З уваги на свій склад квітковий пилок названий «вітамінною бомбою» і знайшов застосування насамперед у період реконвалесценції, при відсутності апетиту, авітамінозі, хворобах шлунково-кишкового тракту та печінки. Вже безліч років квітковий пилок з успіхом використовується у лікуванні аденоми простати. Лікування пилком покращує самопочуття, підвищує фізичний тонус та посилює захисні сили організму.

Вживання

Пилок, який зібраний з різних видів рослин, найбільш багатий мінеральними складовими. Він продається у висушеному вигляді, а також у суміші з медом. Дітям дають мелений пилок, розчинений соком з чорної смородини. Пилок квітковий у формі обніжжя (2—3 ложечки) потрібно залити 1/3 стакана кип’яченої, остудженої води або молока та відставити на кілька годин. Посолодити медом перед вживанням. Зважаючи на те, що теплі рідини краще засвоюються, перед вживанням долити трохи теплої води (температурою не більше за +40°С). Пилок у такому вигляді слід приймати двічі на день, ранком — натщесерце, та ввечері перед сном. Одноразовий курс повинен тривати від одного до двох місяців, найліпше — весною та восени.

Пилок квітковий у медові (10% пилку) застосовувати тричі на день по 1 чайній ложці (дітям) та тричі на день по 2 чайні ложки для дорослих. При лікувальному вживанні пилку дози подвоїти. Можна вживати безпосередньо або у різних розчинах. Пилок, замочений у воді, краще засвоюється організмом.

Пилкову терапію рекомендується проводити за курсом 3—4 рази на рік по 20—30 днів з перервою на 3—4 тижні.

Ефективність проявляється при регулярному вживанні протягом щонайменше одного місяця.

Увага! Алергіки мають розпочинати курс під наглядом лікаря.

Передкарпатська правда

На сторінці

На сайті 170 гостей та 0 користувачів

FB