Еводія Даніеля - бджолине дерево

Бджолиним деревом називають бджолярі різні дерева. Хтось вважає таким деревом липу, хтось - білу акацію, хтось ще що-небудь. Але якщо якомусь дереву найбільше і підходить таке визначення, так це Еводія. Англійці не дарма називають її bee, bee tree, що  означає «бджолине дерево».

Батьківщиною цього дерева, званого ще корейської акацією, є Далекий Схід - Китай і Корея, - а в Європі він відомий близько півстоліття. Зараз фахівці налічують близько 50 видів Еводії, але багато хто вважає, що деякі її види в дійсності є всього лише одним видом: Evodia hupehensis. Але є і Evodia Daniellii. Ці види цвітуть у різний час. Коли на «гіпейской» Евод з'являються червоні плоди, «даніелька» тільки зацвітає, а це вже майже вересень.

Росте досить швидко, досягаючи до 15 метрів висоти з широкою розлогою кроною. Цвіте з середини липня до середини серпня. Квітки виділяють багато нектару і пилку. Майже місяць бджоли літають на них протягом усього дня. І у вересні, коли вже квітучих рослин майже немає, бджоли несуть з «даніелькі» темно-жовту обніжжя. А адже пилок в цей час вже рідкість Обніжжя однієї бджоли важить 9,2 мг. Одне доросле дерево дає до 60-90 кг високоякісного меду, нагадує акацієвий, але з характерним ароматом. Німці - шанувальники Еводію - називають її Wohlduftraute, що означає приємно пахне.

Еводія добре переносить посуху і високу температуру, і при цьому рясно виділяє нектар. За наявними даними вона добре переносить взимку низькі температури, і навіть, якщо верхівки гілок підмерзають, вона, тим не менш, рясно цвіте.

Еводія НЕ примхлива щодо грунту, і не вимагає спеціальних умов для її вирощування. Однаково добре переносить бідні, сухі і піщані ґрунти. Розмножується виключно насінням, що дозрівають в жовтні. В одному кілограмі міститься 175 000 дрібних, чорних і твердих насіннин. Потрібно пам'ятати, що схожість їх погана, - сходить приблизно 1/4 насіння, - але навіть при цьому, з одного кілограма виходить близько 45 000 сходів, що теж немало.

Практика показує, що деякі насіння сходить на другий і навіть на третій рік. Насіння висівають на початку квітня. Втім, це краще робити вже проклюнулися насінням, для цього взимку їх необхідно поміщати в морозилку два рази на короткий час, тобто насіння повинні пройти стратифікацію. Інші стверджують, що насіння потрібно збирати восени під деревами, а взимку класти на холод і у вологий місце; оболонка насіння набухає, і навесні їх сходить більше. Тому цей спосіб краще, і краще висівати насіння пізно восени, прикривши тонким шаром землі. Наступної весни з'являється багато сходів і на другий рік можна розсаджувати їх на постійне місце. Так як Евод віддає перевагу сонячним місцям, і їх крони тоді бувають більше і пишніше, добре садити їх на межах рядами. Саджанці зацвітають через 3-4 роки після посадки.

Нові дані говорять, що Еводія рідко дає пропуски в цвітінні. А оскільки вона цвіте 20-30 днів, і бджоли за день збирають понад 3 кг нектару і багато пилку, то Еводію можна рекомендувати як чудовий медонос, оскільки вона зацвітає зазвичай в сепні.

В мережі можна знайти насіння Єводії Данієля за 10 насінин просять від 60 до 80 грн. Ціна дворічних саженців коливаєтьсся від 400 до 800 гривень

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

На сторінці

На сайті 85 гостей та 0 користувачів

FB

Канал не знайдено