Бджолиний рій

Для бджіл характерна сімейне життя. Поотдельності вони жити не можуть. Їх називають громадськими комахами. Бджолина сім'я багатофункціональна. Життя їх досить складна. Існує поділ
праці. Робота не припиняється ні вдень, ні вночі. І продовжується навіть взимку.

Склад сім'ї. У бджіл розрізняють матку, робочу бджолу, трутнів. Матка найголовніша особина в сім'ї. Вона необхідна для продовження роду, від неї залежить ритм роботи і енергія життя. У матки є свита, яка годує матку, доглядає за нею, готує осередки для кладки яєць. Матку називали царицею чи королевою племені. Основу сім'ї крім плодової матки становить робоча бджола. Вони Випоняемие дуже багато різних робіт: збирають нектар і пергу і переробляють їх в мед, годують і виховують розплід, будують стільники, чистять і охороняють вулик, підтримують температуру у вулику. Нічого не роблять у вулику тільки трутні. Їх завдання запліднення матки. Їх навіть годують робочі бджоли. Якщо в послугах трутнів більше не потребують, їх виганяють. Вмінню працювати ми можемо повчитися у бджіл.

  

Давниця Відпочинок Рибалка

У вас може бути одна кішка, одна собака, одна курка, навіть один голуб, але нереально тримати на самоті бджолу: вона дуже скоро помре. 
Бджоли - істоти суспільні. Склад бджолиної сім'ї простий: одна матка, і деяка кількість трутнів, решта бджоли - працівниці. У кожного пайовика рою своя роль Матка, що виділяється серед інших бджіл своїм довгим і струнким черевцем, безупинно відкладає яйця. Товсті, незграбні, ненажерливі, ліниві і не обдаровані, з великими очима - трутні. Вони претенденти на звання батька, але бджоли ставляться до них нешанобливо: після шлюбного польоту їх виганяють з вулика, прирікаючи на голодну загибель. 


Основне населення вулика - працівниці. Вони годують матку, виходжують бджолине потомство, видаляють сміття, будують стільники, збирають мед, вентилюють вулик, підтримуючи в ньому неприступно певну температуру, захищають його - словом, виконують ціле роботи, якими не займаються ні матка, ні трутні. 
У бджолиній сім'ї ціле залежать один від одного, і ніхто не може мешкати в поодинці. Але мешкати в дружній, трудовій сім'ї і мовчати неможливо. І у бджіл є свій особливий бджолиний говір. 
Уявіть собі, що ви в теплий літній день перебуваєте де-небудь поблизу пасіки. Одна з бджіл - бджола-розвідниця - мчить і шукає квіти, заможні пилком і солодким солодким нектаром. Багато сотень метрів кружляє вона в пошуках здобичі, видивляється, вишукує. 
Нарешті бджола виявила квітучий яблуневий сад. Села на квітку, заповнила свій зобик. Але чи багато одна бджола може взяти? Жалюгідні міліграми. Треба скоріше повідомити подругам по вулику, що виявлений рясний джерело їжі. Але як це зробити? 
І ось яка вернулася у вулик бджола-розвідниця на зовнішності у своїх подруг, які з цього моменту стають войовничими глядачками, починає виконувати в повітрі складні фігури, які отримали поетичну назву "танець бджіл". 
На відміну від людини чарльстон і танго бджоли не танцюють. Тайці для бджіл не розвага, не забава. Це своєрідний говір. Можна безбоязно сказати, що бджоли, танцюючи, розмовляють. 
Життя бджіл дуже коротка. Вона триває цілого чотири-п'ять тижнів. За цей нікчемне за людськими діапазонами час бджола встигає опанувати безліччю професій. 
У молодої бджоли у віці двох-трьох днів добре розвинені залози, що виділяють Маточкин молочко.

 Вона стає годувальницею, вихователькою личинок - бджолиних діток. Мине ще кілька днів, і інші залози - воскові - перетворять бджолу в будівельника. Нині вона виробляє віск і будує стільники. Попутно бджола виконує обов'язки санітарки, вентіляторщіци, приймає і переробляє принесений у вулик нектар, заповнюючи їм осередки стільників. У третій період (приблизно з двадцятого дня і до загибелі) бджола стає збиральництвом меду і пилку. 
Працьовитий, як бджола. Ці слова перетворилися в приказку, тому що люди зазвичай бачать ледь бджіл, що беруть хабарів. Однак якщо уважно спостерігати за закритою життям вулика, можна переконатися, що іноді бджоли байдикують. 
У негоду бджоли-збиральництва безцільно тиняються по вулику. Вони то нерухомо сидять на сотах, то забиваються в безлюдні комірки і не вилазять звідти по цілому моменту, хоча навколо них кипить напружена робота. Та зате вже в льотну погоду збиральництва меду виявляють макет працьовитості. 
Візьмемо в десниці олівець і папір і випробувати постановити таку арифметичну задачку: скільки квіток конюшини повинна облетіти одна бджола, щоб зібрати столову ложку меду. 
Для наповнення солодкого зобик бджолі -сборщіце доводиться відвідати не менше 1500 квіток конюшини. Наповнюючи і звільняючи зобик 60 разів, бджола набере ледь наперсток нектару. У столовій ложці вміщується 5 наперстків вологи. Здавалося б, залишається перемножити цифри, і ми отримаємо відповідь. Бджола повинна облетіти 1500 X 60 XX 5 = 450 000 квіток конюшини! 
Однаково таке рішення невірно. Говорити, що бджоли збирають мед, не зовсім правильно. Вони добувають нектар і роблять з нього мед. Зібраний з квіток нектар збиральництва роздають своїм численним вуликовим подругам, а ті багаторазово відригають цю маленьку крапельку і тримають її перед ротом в теплому повітрі вулика. В результаті з неї випаровується багато води. Так протягом декількох днів з рідкого нектару виробляється готовий мед. 
Ось і виходить, що одна бджола повинна облетіти НЕ 450000 квіток конюшини, а набагато більше - кілька мільйонів!

Бджолиний рій - це один великий організм, життя якого підпорядкована певним законам. Головною в рої є матка. Вона більше за інших бджіл за розміром і доводиться матір'ю всіх бджіл у рої. Частина бджіл займається будівництвом сот. Стільники це шестигранні комірки, виготовлені з бджолиного воску, які бджоли використовують для зберігання меду і туди ж відкладає яйця бджолина матка.

 

З яйця вилуплюється бджолина личинка. Спеціальні бджоли здійснюють за нею догляд. Вони її годують і стежать за температурою у вулику, здійснюючи приплив свіжого повітря, працюючи своїми крилами, як вентилятором. Коли личинка виростає, вона перетворюється на лялечку. Бджоли закривають її в комірці, де вона перетворюється в бджолу. Молода бджола, розгризає кришку осередку і виходить на волю. Своє життя вона починає як обслуговуючий персонал для нових личинок. Справа в тому, що молоді бджоли ще не можуть літати. А ті бджоли, які раніше доглядали за личинками, стають робочими бджолами. Вони збирають нектар і пилок, якими годуються всі інші бджоли, і з яких вони роблять мед і запаси на зимовий період.

Іноді з личинок з'являються не робочі бджоли, а трутні. Трутні - це чоловічі особини бджіл, вони не збирають пилок і нектар. Єдино для чого вони призначені, це для запліднення матки. Після появи на світ, молода матка здійснює свій єдиний в житті політ протягом, якого вона злягається з трутнями. Після чого протягом усього свого життя вона не виходить з гнізда, де постійно відкладає в осередку запліднені яйця.

Коли в гнізді з'являється молода матка, стара матка вилітає з гнізда з частиною бджіл і шукає нове місце для гніздування. Так відбувається розподіл рою на дві частини. Молода матка залишається в старому гнізді і продовжує роботу, розпочату старою маткою.

Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

На сторінці

На сайті 46 гостей та 0 користувачів

FB